اسفند ۲, ۱۳۹۶

فلسفه اسپورت کیک بوکسینگ

ارزشهای رزمی همیشه دارای منابع خوب ومثبت برای أقشار سنی مختلف با فرهنگهای مختلف برای بچه ها،جوانان وبزرگسالان چه مرد وچه زن،بوده است ومی بینیم که مردم چگونه می توانند از نظر روحی فیزیکی،قدرت واعتماد به نفس ودلپذیری را از این ورزش زیبا بدست بیاورند.در این میان استایلهای مختلفی توسط مربیان با طرز تفکرمختلف که ناشئ از ریشه های تاریخی،جغرافیایی،فرهنگی دارد،بنیان نهادشده،لذا از انجایکه مردم با تفکرات مختلف در نقاط مختلف دنیا شکل ومختصات خود را دارا هستند دیدگاهای مختلف نسبت به ورزشهای رزمی پیدا کرده اند وهرروز در حال پیشرفت در این زمینه میباشند.فدراسیون اسپورت کیک بوکسینگ skf با نظر احترام به همه اعتقادات مردم در نقاط مختلف دنیا مفتخر است که توانسته ایم سیستم جدیدی از کیک باکسینگ با قوانین صحیح ومنطقی در سطوح مختلف تمرینی ومسابقات فراهم أورد که هنرجویان علاقه مند در دورهای beginner .1 lntermediate2. Advance.3 وهر استایلی که بوده،باشند بتوانند خلا تکنیکی وتمرینی ومسابقه ای خود را پر کنندوخود رادو سطوح مختلف زمانی رزمی بالا ببرند.بخش بعدی فلسفه اسپورت کیک بوکسینگ skf اموزش مربیان است،با توجه به اینکه مربیان چراغ راه وراهنمای هنرجویان به حساب می ایند،اعتقاد داریم که هر سطح ازمربیان از نظر علوم فیزیولوژی و روح و دانش در سیستم های مختلف تمرینی وعلوم سایکولوژی “psychology “مدیریت کلاسی،علوم رفتاری بالا برود بطور قطعی تاثیرات مثبت بروی هنرجویان زیر دست میگذاردواین یکی از پایه های مهم در پیشرفت بشمار می اید.ما معتقدیم هستیم که skf توانسته برای اولین بار به همه موارد ذکر شده نظم وسازمان دهد و مربیان می توانند در قالبskf به اهداف خود جامع عمل بپوشاند.

‏ Master abbas Zandi

– فلسفه اسپورت کیک بوکسینگ چه می باشد؟ اسپورت کیک باکسینگ مجموعه ۸۰ درصد کیک بوکسینگ و ۲۰ درصد ترکیبی از فنون کاراته شامل تکنیکهای دفاع شخصی حالتهای مختلف ایستادن و تعدادی از تکنیکهای پرتابی و قفل کردن مفاصل که از ایکیدو، جوجیتسو اقتباس شده اند می باشد. هنرجویان ورزشهای رزمی جویاگر منافع ذیل می باشند : ۱- توانایی مبارزه در کیک بوکسینگ که در رده های زیر انجام می شود. الف) Face Contact ب ) No Face Contact ج ) Self Defence د ) Ring Fight
۲- بهبود سلامت جسمانی و روحی ۳- بدنسازی ۴- دفاع شخصی ۵- اعتماد بنفس
۲- مرکز اسپورت کیک بوکسینگ در کجا واقع می باشد؟ مرکز فدراسیون اسپورت کیک بوکسینگ در ایران واقع بوده و ریاست آن با استاد عباس زندی میباشد .

مسابقات اسپورت کیک بوکسینگ از قرار زیر می باشد:
۱- Face Contact (که شامل ضربات دست و پا به صورت و بدن می باشد) الف) مسابقات بین المللی ب ) مسابقات قاره ای ج ) مسابقات کشوری د ) مسابقات استانی
‏۲- No Face Contact (که شامل ضربات دست به بدن و ضربات پا به صورت و بدن می باشد) الف) مسابقات بین المللی ب ) مسابقات قاره ای ج ) مسابقات کشوری د ) مسابقات استانی
‏۳- Self Defence مسابقات دفاع شخصی الف) مسابقات بین المللی ب ) مسابقات قاره ای ج ) مسابقات کشوری د ) مسابقات استانی
‏۴- Ring Fight (مسابقات داخل رینگ) الف) مسابقات بین المللی ب ) مسابقات قاره ای ج ) مسابقات کشوری د ) مسابقات استانی
کمربندها در این رشته و لقب آنها:
سفید:کنجکاوی
زرد:کنجکاوی
نارنجی:احترام و نظم
سبز:تلاش و استقامت
آبی:پشتکار
قهوه ای:تحمل و صبر
مشکی:شجاعت و مقاومت

فواید آموزش کیک بوکس و بوکس برای فیتنس

خیلی از افراد، نتایج خوبی از فراگیری کیک بوکس و بوکس کسب می‌کنند. شما می‌توانید با کمک فراگیری این رشته ها ، بازوها و پاهای‌تان را قوی‌تر کنید. این برنامه‌ها و کلاس‌ها همچنین به شما کمک می‌کنند احساس اعتماد بنفس و قدرت درونی کرده و به تعادل هیجانی برسید. کلاس‌های آموزش این رشته های پرهیجان در چند سال اخیر، همراه با جریان فعال فراگیری فیتنس بدنی بوده‌اند. مشاهده شده که تمرینات کیک بوکس و بوکس، فوایدی برای قلب و عروق و تقویت عضلات دارد. فیلم‌های ورزشی Tae bo هم تمرینات بوکس و کیک بوکسینگ را رواج داده و محبوب کرده‌است.

کلاس‌های آموزش کیک بوکس و بوکس کاردیو و تنوعات نوآورانه ضربه با پا و مشت، دفاع و فیتنس، همگی ترکیبی از تمرینات آیروبیک را دارند. شما با فراگرفتن کیک بوکسینگ و بوکس، اجرای درست ضربات پا و مشت‌زنی را یادگرفته و به نحوه ی ترکیب تمرینات شدیدتر دست خواهید یافت که به شما کمک می‌کند قوی‌تر شوید و اعتماد بنفس بیشتری داشته باشید.

تمرینات ترکیبی که روی بلوک‌ها انجام می‌دهید، ضربات و لگدها، روی یک حریف فرضی انجام می‌شوند. ممکن است شاهد کلاس‌هایی باشید که شرکت‌کننده‌هایش مشت و لگدها را در هوا پرتاب می‌کنند. همچنین کمپ‌های آموزشی را خواهید یافت که تجهیزات خوبی مانند کیسه‌های مشت‌زنی دارند و شما هم می‌توانید حریفی انتخاب کنید که نرم‌پنجه باشد.

کالری سوزی و افزایش ضربان قلب ممکن است غیراز جنبه‌های فیزیکی فراگیری این رشته های پرهیجان، از فواید دیگری هم بهره‌مند شوید. تمرینات هوازی کیک بوکسینگ به شما اجازه می‌دهد فقط در یک ساعت، ۳۵۰ تا ۵۰۰ کالری بسوزانید. همچنین به شما کمک می‌کند ضربان قلب را از ۷۵ درصد به ۸۵ درصد برسانید. ثابت شده که این اتفاق خوبی است و اگر ورزش می‌کنید یا در حال فراگیری هستید، این میزان ضربان قلب، توصیه شده است.

دیگر فواید رشته های کیک بوکس و بوکس از این گذشته، کلاس‌های آموزش، باعث افزایش سرعت، مقاومت و قدرت‌تان شده و انعطاف‌پذیری و عکس‌العمل عضلات هم تقویت می‌شود. حرکات مکرر بازوها با جاخالی دادن‌ها و بالا و پایین پریدن‌ها هنگام زدن ضربات پا و مشت‌زنی به تقویت بازوها و پاها کمک می‌کند. این تمرینات همچنین برای بهبود حرکات مفاصل مفید است. برای این حرکات شما باید تعادل‌تان را بهتر کرده و به هماهنگی برسید تا بدن‌تان به ثبات و استحکام رسیده و فرم بدنی خوبی را حفظ نماید.

این فواید جسمی که از بوکس و کیک بوکسینگ کسب می‌نمایید تنها چند مورد از فواید بسیاری هستند که از این ورزش‌ها نصیب‌تان می‌شود. شما مهارت‌های مکانیسم دفاعی زیادی فراخواهید گرفت که می‌توانید در وضعیت‌های ضروری از آن‌ها استفاده کنید.

همچنین وقتی ضربه یا مشت می‌زنید احساس رضایت خواهید کرد و ریلکسیشن و انگیزه‌تان هم بیشتر خواهد شد. نفس راحتی خواهید کشید و احساس می‌کنید از استرس رها شده‌اید. همچنین به شما کمک می‌کند از خشم درون‌تان رها شوید. به محض رهایی از حس‌های ناخوشایند، در بدن‌تان احساس سبکی کرده و به آرامش ذهنی هم می‌رسید.

این رشته ها پیشنهاد کارشناسان است

بسیاری از کارشناسان فیتنس و آیروبیک، درس‌های آموزشی کیک بوکس و بوکس را به مبتدیان توصیه می‌کنند. این فنون به شما اجازه می‌دهد روی سرعت پیشرفت دلخواه و وضعیت بدنی مورد نظرتان کار کنید. کلاس‌های آموزشی این رشته ها به شما این امکان را می‌دهد تا جایی که برای‌تان مناسب و ایمن است و با شرایط‌ تان هماهنگی دارد پیش بروید.

با فراگیری رشته های یاد,شده، نتایج مثبتی در انتظارتان خواهد بود و از بدنی متناسب لذت خواهید برد و می‌توانید فرم بهتری را برای اندام‌تان حفظ کنید. شما این حق انتخاب را دارید که در سطح دلخواه و در حد مهارت خود، تمرین و ورزش کنید و از برنامه‌های آموزشی کیک بوکس و بوکس لذت ببرید.

تکنیک ها و تاکتیک های پیش از مسابقه:
در رینگ بیهوده زیاد حرکت نکنید،ندوید،بی جهت سروصدا نکنید،نفس کشیدن را با فیف فیف کردن اشتباه نگیرید و به طور کلی از عصبانیت بپرهیزید.هنگام مبارزه سعی کنید یک بار هم شده بازی حریف تان را ببینید،سعی کنید نوع ضربه های شدید او را بشناسید و روش دفاع مقابل آنها را پیش خود طرح کنید.نقاط ضعف حریف خود را پیدا کنید و برای آنها نقشه بکشید.
مثلا اگر حریف از ضربه هاب هوک چپ شما در عذاب است با تمرین این ضربه،در مسابقه به خوبی از آن استفاده کنید.ضربه های بیهوده و ضعیف(چه از نظر امتیاز و چه از نظر تأثیر ضربه)،نزنید.به چهار نقطه ای که همیشه منجر به از پا در آمدن حریف می شود،ضربه بیشتری بزنید.پهلوها و دو سوی چانه را فراموش نکنید.

بوکسورهای حرفه‌ای می‌توانند در المپیک ۲۰۱۶ شرکت کنند
با تصویب اعضای حاضر در مجمع فوق‌العاده فدراسیون جهانی بوکس، بوکسورهای حرفه‌ای می‌توانند در المپیک ریو شرکت کنند.به گزارش ایسنا و به نقل از Inside the games، هشتاد و چهار نماینده از ۸۸ نماینده‌ای که در این کنگره حضور داشتند موافق حضور بوکسورهای حرفه‌ای در المپیک بودند.بوکس آخرین رشته ورزش است که این تصمیم را می‌گیرد. بدین ترتیب در هیچ رشته محدودیتی برای حضور حرفه‌ای‌ها در المپیک وجود نخواهد داشت.البته انتقادهای زیادی به این قانون شده است زیرا افراد زیادی معتقدند که حضور بوکسورهای حرفه‌ای در المپیک باعث ایجاد خطر برای آماتورها می‌شود.باید دید که چند بوکسور حرفه‌ای می‌توانند در المپیک ریو حضور پیدا کنند. آخرین مهلت برای حضور ۵ آگست خواهد بود. به هیچ بوکسوری وایلد کارت برای حضور در المپیک داده نخواهد شد.

تکنیک ها و تاکتیک های پیش از مسابقه:
در رینگ بیهوده زیاد حرکت نکنید،ندوید،بی جهت سروصدا نکنید،نفس کشیدن را با فیف فیف کردن اشتباه نگیرید و به طور کلی از عصبانیت بپرهیزید.هنگام مبارزه سعی کنید یک بار هم شده بازی حریف تان را ببینید،سعی کنید نوع ضربه های شدید او را بشناسید و روش دفاع مقابل آنها را پیش خود طرح کنید.نقاط ضعف حریف خود را پیدا کنید و برای آنها نقشه بکشید.
مثلا اگر حریف از ضربه هاب هوک چپ شما در عذاب است با تمرین این ضربه،در مسابقه به خوبی از آن استفاده کنید.ضربه های بیهوده و ضعیف(چه از نظر امتیاز و چه از نظر تأثیر ضربه)،نزنید.به چهار نقطه ای که همیشه منجر به از پا در آمدن حریف می شود،ضربه بیشتری بزنید.پهلوها و دو سوی چانه را فراموش نکنید.

سرعت
بوکسور سریع و چالاک،ورزشکاری است که در چهار یا پنج گام اول سریع حرکت می کند.سرعت یعنی توانایی حرکت بوکسور از نقطه ای به نقطه ی دیگر،به طوری که پیروز رینگ باشد و در دام حریف گرفتار نشود.در ورزش صد در صد رزمی بوکس،سرعت و چالاکی حرف اول را می زند،درست مانند سرعت و چالاکی یک ماتادور(گاو باز اسپانیایی)که خود را از دام حیوانی خطرناک و وحشی مانند گاو نجات می دهد.در نتیجه در بوکس سرعت و چالاکی حرف اول را می زند.

بوکس یک ورزش استقامتی-قدرتی وسرعتی و از جمله ورزش های سنگین است که ورزشکاران باید سرعت و چابکی و قدرت زیاد داشته باشند تا بتوانند نتیجه مبارزه در رینگ را در زمان کوتاهی به نفع خود پایان دهند.بر این اساس نحوه ی تغذیه برای اطمینان از تأمین نیاز فرد لذا اهمیت خاصی برخوردار می باشد.
زیرا تغذیه مناسب پایه و اساس عملکرد جسمانی-روحی روانی را تشکیل می دهد و مواد غذایی علاوه بر تأمین انرژی لازم برای انجام حرکات ورزشی،مواد مغذی مورد نیاز را برای متابولیسم و تسریع تأمین انرژی ترمیم بافتهای آسیب دیده فراهم می نمایند.

برنامه غذایی ورزشکاران در۳مرحله زیر باید صورت پذیرد:
۱-برنامه غذایی برای دوران تمرینات و آماده سازی.
۲-برنامه غذایی برای دوران مسابقات.
۳-برنامه غذایی برای بازپروری و بازسازی ذخایر بدن.

مهم ترین مسائل در اجرای همه ضربه ها:
۱٫ضربه را درست بزنید
۲٫ضربه را سریع بزنید
۳٫ضربه را با قدرت بزنید.

تدابیر دفاعی Defence Plan
مبحث دفاع از مهم‌ترین بخش‌های حرفه بوکس به‌شمار می‌رود. سعی کنید قبل از آنکه بخواهید ضربات را بیاموزید به دفاع و آموزش آن بپردازید.
دفاع خوب و کارآمد می‌تواند شما را از صدمات جدّی و خطرات ناگهانی مَصون بدارد.
بخاطر داشته باشید تدابیر دفاعی به تنهائی حافظ امنیت شما در برابر ضربات حریف نخواهد بود، داشتن سرعت، سرعت عکس‌العمل، دید، بالا بودن دست‌ها و پائین نگه داشتن چانه، حفظ فاصله، جابجائی‌ها و حرکات‌پا می‌تواند بوکسور را در انجام تدابیر دفاعی در زمان معیّن یاری کند.
تدابیر دفاعی به دو دسته “فنون دفاعی و گارد دفاعی” تقسیم می‌شوند.
فنون دفاعی عبارتند از: حرکات‌پا، بدن، دست و سر.
حرکات‌پا: تمامی حرکات‌پا می‌توانند در زمانی خاص یک عمل دفاعی باشند. حرکاتی از قبیل:
‏side step,step back,pivot,slip,pull back از بهترین‌های تدابیر دفاعی‌پا می‌باشند.

🌐 آشنایی با

🌐 تست ورزش

تست ورزش یکی از مهم‌ ترین روش‌ های بررسی بیماری رگ‌ های کرونری قلب است. زمانی که بیمار شروع به ورزش می ‌کند، عضلات نیاز بیشتری به خون رسانی دارند و بنابراین قلب مجبور است تندتر و قوی تر ضربان بزند.به این ترتیب حین ورزش، خود قلب از همه اعضای بدن فعال تر بوده و نیاز به خون‌ رسانی بیشتری دارد.

در یک قلب سالم رگ‌ های کرونری میتوانند جوابگوی این نیاز افزایش یافته باشند، اما زمانی که رگ‌ های کرونری دچار تنگی هستند از عهده ی این کار بر نمی ‌آیند و قلب دچار کمبود خون‌ رسانی و کمبود اکسیژن شده و متعاقب آن دچار درد می‌ شود. در این شرایط تغییراتی در نوار قلبی، فشار خون و ضربان قلبی ایجاد می ‌شود که بیماری را آشکار می‌ سازد. این موضوع اساس به‌ وجود آمدن تست ورزش است.
از تست ورزش علاوه بر تشخیص تنگی کرونر، در بیماران تشخیص داده شده نیز برای تعیین سطح فعالیت قابل تحمل بیمار استفاده می شود و همچنین بعد از آنفارکتوس قلبی برای سنجش میزان تحمل قلب به کار می رود.
تست ورزش چگونه انجام میشود؟

بیمار در حالی که به طور مداوم نوار قلب، فشار خون و ضربان قلبش ثبت می ‌شود روی یک دستگاه تردمیل راه می ‌رود.

به تدریج سرعت دستگاه اضافه میشود, اگر بیمار بتواند تا حد نهایی ضربان مجاز قلبی خود فعالیت کرده و دچار مشکل نشود تست قطع می ‌شود و این به مفهوم منفی بودن تست و سلامت فرد است اما در صورتی که تغییراتی خاص در نوار قلب یا فشار خون در حین تست ورزش ایجاد شود تشخیص تنگی رگ‌ های کرونری داده می‌ شود.
حد نهایی ضربان مجاز قلب مساوی با (سن ـ ۲۲۰) ضرب در ۰/۸۵به عبارتی در یک فرد ۴۰ ساله این عدد برابر با ۱۵۳ است: ۱۵۳= ۸۵/۰ × (۴۰ ـ ۲۲۰) و به همین ترتیب حد نهایی ضربان مجاز قلب برای فرد ۶۰ ساله برابر ۱۳۶ خواهد شد.
از این فرمول در بررسی فشار وارد شده به قلب در حین ورزش نیز می توان استفاده کرد. به عنوان مثال اگر حین کوهنوردی، ضربان قلب یک کوهنورد ۴۰ ساله بیش از ۱۵۳ بود به معنای فشار زیاد به قلب بوده و او باید حرکتش را آرام‌ تر کند.
در صورتی که به هر دلیل بیمار قادر به ورزش نباشد برای ایجاد فشار به قلب می‌ توان از داروها کمک گرفت.
بعد از تزریق برخی از داروها در صورتی که رگ ‌های کرونری دچار تنگی باشند، تغییراتی در قلب ایجاد می‌ شود که با استفاده از اکوکاردیوگرافی یا اسکن هسته ‌ای قابل تشخیص است.
نویسنده: دکتر رضا کریمی, متخصص بیماری های داخلی

(هدف از میت زنی )

۱- شبیه سازی تکنیک مبارزه ای

۲- بهبود زمان عکس العمل ( زمان واکنش – زمان حرکت)

۳- توسعه استقامت عضلانی و انرژی های مرتبط

۴- تقویت توجه و تمرکز ( هماهنگی سیستم عصبی – عضلانی)

۵- افزایش اعتماد به نفس و رفع استرس از آسیب دیدن

۶- اصلاح معایب تکنیک های مبارزه ای

۷- بهبود سیستم های انرژی مرتبط برای مسابقات

۸- هماهنگی قراردادی بین مبارز و کوچروش

مبارزه هند تو هند: روش مبارزه ای است که قدمت آن به قرن ها پیش باز میگردد
و از سال ١٩٧٠ میلادی در سازمان کا گ ب در اتحاد جماهیر شوروی به عنوان یک مهارت فیزیکی و یک سلاح فیزیکی مورد استفاده قرار گرفت برای مقابله با مخالفان
این هنر ترکیبی از روش های شناخته شده ای مثل بوکس کاراته جودو و
کشتی میباشد
که از ترکیب این روش ها روش مبارزه هند تو هند استخراج شده است
هسته مبارزه به روش هند تو هند بر اساس مواجه شدن با هرنوع حمله هر خطر و هرنوع شرایطی طراحی شده
است روکا پاشنابوی در ابتدا محدود به ارتش و نیروهای امنیتی بود و سپس بعد از گذشتن از فیلتر های استاندارد شکل عمومی به خود گرفت و از شکل صرفاً جنگی در جهت صلح و توسعه ورزشی پیشرفت کرد
از این رو فدراسیون بین المللی جهت فر گیر شدن هند تو هند و سازمان دهی بهتر آن ایجاد شد
که هدف های اصلی آن عبارت است از
١:توسعه هند تو هند با تاکیید بر پتانسیل گسترده این ورزش به عنوان یک سرگرمی و به عنوان عاملی برای تناسب اندامو تقویت کننده شخصیت افراد علاقمند به این سیستم
٢:ترویج ورزش به عنوان ژنراتور نسل سالم
ودو نظر گرفتن جوانان و جلو گیری از هدر رفتن جوانان و پتانسیل آنها در راه های مضر
و در نهایت هدف این سازمان در آینده شناخته شدن در تمام جهان
و راه یابی به المپیک است
استاخوف رئیس سازمان هند تو هند