اسفند ۷, ۱۳۹۶

منشور اخلاقی

 

با توکل به خداوند سبحان و توسل به گوهرهای تابناک ولایت در جهت گسستن جسم و جان و اندیشه از قید و بند و زنجیرهای افسار گسیخته دست مودت و همدلی و یکپارچگی دهیم و با صفات برگرفته از خصلت های انبیا همچون صداقت ، شجاعت ، قاطعیت ، نوع دوستی ، دستگیری ، بردباری ، و صبوری در جهت ساخت خود ، جامعه و موطن خویش تلاش نمائیم.
در پرتو ولایت امام همام علی (ع) حمایت و دستگیری از ضعفا و یتیمان و احترام به بزرگان و سالخوردگان را بجا آورده و سیره و روش آن مقام منجلیل را سرمشق زندگی خویش قرار می دهیم .
ورزش تنها یادگیری روش مبارزه و کسب افتخار و قهرمانی نیست ، بلکه روش و نگرشی جدید با توکل خالصانه به کل مسیر زندگی می باشد که با معرفت و آگاهی به آن جایگاه والای انسان را مشخص میکند.
به مربیان ، داوران ، قهرمانان ، اساتید ، پیشکسوتان . مسئولین احترام میگذاریم و به تجربیات و رهنمودهای آنان که با خون دل وضوی عشق ساختند و در پی آن نور وصال فتوت ، جوانمردی ، عزت و اقتدار را بر ما رقن زدند ارج مینهیم.
با آموزش اصول و فنون و روشهای صحیح ورزش به هموطنان در جهت گسترش ورزش و هدایت آن به سمت جامعه ایی شاداب ، نیرومند ، خوش فکر ، خلاق و فعال از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.
حضور در رقابت ها در عرصه داخلی و بین المللی نباید ما را از هدف اصلی و والای گوهر انسانی دور کند ، نگاه به پیروزی و شکست نشانگر شخصیت الگوی رفتار انسانی میباشد که در جذب نیروهای جوان و کارآمد تاثیر گذار می باشد.
نظم و انضباط را در رفتار ، گفتار ، کردار و منش خود سرآمد هر کار در نظر گرفته و با احترام به حرمتهای فردی و اجتماعی مخصوصا در حریم ورزش که از پاکی و قداست خاص برخوردار است حراست نموده و حتی نسبت به رقیبان از این اصول کوتاهی نخواهیم کرد.
ما سربازان ملت و کشور ایرانیم و با توانمندی های جسمی ، فکری و عقلانی در پرتو ولایتی فرزانه از دل و جان با تمامی وجود از تمامیت ارضی میهن اسلامی دفاع کرده و برای حقانیت آنها از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد و تو ای انسان ، با قدرت بی پایان خود در مسیر زندگی ، فروتنی ، تواضع و سخت کوشی را تجربه کن و در این راه همگان را دوست و دوستی را جاودان بدار.

تعهد خصلت پهلوانی است.